18 Ekim 2010 Pazartesi

11.Ev

Doğal burcu:kova
Yönetici gezegenler :uranüs-satürn
Güçlü gezegen:merkür
11.evde stelyum:ihtiyaç duyulan sosyal değişimi gerçekleştirmek için insani ve siyasi gruplarda çalışabilirler. Bir sosyal girişimden diğerine koşturup duran kişlerde de 11.ev vurgusu güçlüdür.
KOÇ
Sosyal ilişkilerinizde canlılık gösteren bir yapıdasınız. İstediğiniz bir şeye sahip olmak için yeterli enerjiye sahipsiniz. Yaratıcılığınız dışa dönüktür. Duygusal bağları nadiren kurarsınız. Arkadaşlık ilişkilerinde daha çok enerji harcandığını düşündüğünüzden tercihinizi daha çok tanıdık edinmeye yöneltebilirsiniz.Arkadaşlarınız arasında inisiyatif almayı ve başı çekmeyi isteyen bir yanınız vardır. Dominant tarzınızın kabul edilmesini ve sizin kararlarınıza uyulmasını beklemeniz bu alanda problemler yaşamanıza neden olabilir. Sık sık yeni insanlar tanımak, onlarla da dostluklar geliştirmek arzusundasınızdır.
BOĞA
Bakımlı, konuşkan, aynı zamanda iyi bir dinleyicisiniz. İlişkilerinizde akılcısınız. Size yararlı olmayacak birisini kendiniz için eş olarak seçmezsiniz. Akılcılığınız ve mantığınızla ilişki kurduğunuz için eş olarak bir arkadaşınızı da seçebilirsiniz. Eski sevgililerinizle arkadaş kalabilecek kadar mantığınızla hareket edebiliyorsunuz. Vakıf yöneticiliği, diplomatlık veya uluslararası mali uzmanlık konularında başarılı olabilirsiniz.Toplumun sosyal kesimine ve gruplara pratik olarak yaklaşıyorsunuz. Dahil olduğunuz gruplardan ya da sosyal çevreniz sayesinde para kazanma potansiyeliniz var. Bu alanı zamanla kendinize maddi kazanç elde edebileceğiniz bir ortam olarak görüyor olabilirsiniz.
İKİZLER
Tutarlılık ve mantık en dikkat ettiğiniz özelliklerdir. Olaylara herkesten farklı yaklaşırsınız. Saygı duymadığınız veya tutarlı bulmadığınız insanlara zarar göreceğinizi bilseniz de karşı çıkar. Üstün ifade yeteneğinizle cevap vermeden duramazsınız. Kaba kuvvete başvurmaya gerek duymazsınız. Mizah içeren yergi cümleleriniz en büyük silahınızdır. Arkadaşlarınızı yaratıcı fikirlerinizi yaymak için kullanır, kurumlarla ve teşkilatlarla ilişkili aktif roller üstlenirsiniz. En iyi arkadaşlarınız kardeşlerinizdir. Arkadaştan çok tanıdığınız vardır.
YENGEÇ
Arkadaşlarınızla duygusal özdeşleşme içerisindesiniz ancak arkadaşlıklarınız pek uzun sürmez. Çünkü çabuk alınıp kırılırsınız. Kırıldığınız zaman da uzak durursunuz. Neşeli kahkahalarınızın ardında gizli korkular saklıdır. Topluluklarda ve kuruluşlarda üyelikleriniz çok önemlidir. Planlarınızda sık sık değişiklikler yaparsınız. Gerçekleşmesi imkansız hayaller kurarsınız.evini bir toplantı mekanı olarak da açabilir
ASLAN
Karakter yapınız oldukça sosyal. Çevrenizde çok sayıda insan vardır. Önderlik kabiliyetiniz ile arkardaşlarınızı yönetebilirsiniz. İşiniz organizasyon düzenlemek değilse, işiniz dışındaki organizasyonlara olan ilginiz kendi işlerinizde yetersiz olmanıza sebep olur. Fakat işiniz organizatörlükse son derece başarılısınızdır. Fiziksel zevke ve eğlenceye ilgilisiniz çok fazla. Çocuklara karşı da son derece ilgilisiniz. Her bakımdan çok cömertsiniz. Para biriktirmek sizin için imkansızdır. Çünkü her zaman kendi imkanlarınızın ötesinde bir yaşam kurmayı amaçlarsınız. lider olabilir, değerinin ve kimlik duygusunun önemli bir kısmını grup ilişkilerinden alabilir Arkadaşlarınıza ve dostlarınıza karşı son derece sıcak, samimi ve bonkör bir davranış şekliniz vardır. Ancak bazen dominant davranışlarınızı kontrol etmekte zorlanmanız problemlere yol açabilir. Arkadaşlıklarda vefa, sadakat ve yüreklilik önemli karaktertistikleriniz arasındadır.
BAŞAK
Arkadaş ilişkilerinde oldukça cana yakın, seven ve sevilen birisiniz. Arkadaşlıklarınızı fikirlerinizi yaymak için kullanabilirsiniz. Bildirilerde bulunan, dergi hazırlayan veya mektup yazan ve yayınlayan topluluklara, guruplara ilginiz vardır. Etrafınızdakilere gösterdiğiniz eleştirel tutumu kendinizde uygulayamıyorsunuz. Eleştirilmeye zor tahammül edersiniz. Gerçeklerle yüzleşmek de sizin için oldukça zordur. Zaman zaman dedikodu yapmaktan keyif alırsınız.
TERAZİ
Geniş arkadaş çevresi vardır. Birçok kulüp ve organizasyonlara üyelikleriniz vardır. Bir arkadaşınızla evlenebilirsiniz. Sevgilileriniz daha sonra arkadaşınız olabilir. İyi bir fon yöneticisi olabilirsiniz.sosyal ortamlarda kolaylıkla kaynaşır.
AKREP
Sizi mutsuz eden konuları analiz eder. Çözemediğiniz durumlarda ondan kaçma yolunu seçersiniz. Tatmin olmadığınız ilişkilerinizi bitirirsiniz. Arkadaşlarınızı kontrol etme ve kullanma eğilimine sahipsiniz. Delici bakışlarınızla karşınızdakinin düşüncelerini okuyabiliyorsunuz. Beden dilini iyi kullanmayı ve yorumlamayı bildiğiniz için karşınızdakinin düşüncelerini ve hissettiklerini onlar söylemeden anlayacak kadar iyi bir gözlemcisiniz.
Sen, senin arkadaşlarınla çok seçicisin. Sen, senin, kendine vermekten önce her kişide yerleştirebildiğin güvenin derecesini bulması için zamana ihtiyaç duyarsın. Sen, çok şüpheci ve dikkatlisin, senin, az arkadaşın olduğunu hangisi ifade edecek, ama senin, sahip olduğun herhangi bir arkadaşlık, çok yakındır, ve devam etmek. Sen, onların fikirlerinde otoriter ve tutkulu olan insanları seçersin. Sen, senin, kavga etmek ve tartışmanın, kendine senin fikirlerini tuttuğunu tercih ettiğinden beri daha gergin olan fikirler ve diğerlerinin ortak mübadelesinin anlarını paylaşacaksın, ve senin, hissi aynı yola seçtiğin arkadaşlar. Sen, samimi ve çok açık sözlü arkadaşı beğenirsin; O, ihanetleri affetmek veya unutmak için senin için zor olacak, veya diğerlerinden yalan söyleyecek.
Senin sosyal yaşamın, senin seçici görüşün yüzünden şiddetli olmayacak, ve sen, senin, esnek olmak zorunda olduğun gruplar veya birliklerde olmak için onu kolay bulmayacaksın, veya senin kişiliğini ele geçirmek.
YAY
Kişisel gelişmeniz; arkadaşlar, kuruluş veya gruplardan olur. İlerlemiş bilgi ve statüye sahip olabilirsiniz. Bir görüşmeden sonra bile arkadaş olduğunuzu düşünürsünüz. Diğerlerinin zenginliği ve statüsünden etkilenirsiniz.
OĞLAK
Arkadaşlarla ilgili sorumluluklarınız olur. Kısıtlamalar veya sınırlamalarla karşılaşabilirsiniz. Arkadaşlarınız sayıca az olabilir veya daha yaşlı ya da sizden daha olgun olabilirler. Kendinizin arkadaşsız olduğunu düşünebilirsiniz. Güçlü olmak istersiniz çünkü kendinizden başka kimsenin sizi ayakta tutamayacağını bilirsiniz. Mutluluk ve eğlence anlayışınız herkesten farklıdır.sosyal ortamlarda çoğunlukla kendisini geride tutar ve kolaylıkla kaynaşmayı tuhaf bulur ve aptallık olarak niteleyebilir Arkadaşlıklarınıza çok değer vermenize rağmen, bu alanda hayatınızın hiç bir kısmında olmadığınız kadar kuralcı ve sistemli yaklaşımlarınız vardır. Bu tür bağlantılarınızda tedbirli olmayı istersiniz. Arkadaşlarınızın toplumsal statüsünün güçlü olmasının sizin kendinizi güvende hissetmenizde büyük bir etkisi vardır.
KOVA
Uzun süredir görmediğiniz dostlarınızla sanki hiç ayrılmamışsınız gibi ilişkinizi devam ettirebilirsiniz. Arkadaşlarınızı organize edebilme yeteneğine sahipsiniz. Sizin için; arkadaşlık kurabileceğim insan tipi budur ya da genelde bu tip insanlarla arkadaş olabilirim demek imkânsızdır. Mantık evliliği yapma olasılığınız yüksek. Reddedilme kaygısıyla aşkınızı itiraf etmez, size kul köle olan birine evet dersiniz.Özellikle arkadaşlarınıza ve dostlarınıza çok değer verir, onlar için fedakarlık yapmaktan çekinmezsiniz. Bireysel yanınız oldukça baskın olmasına rağmen, insanlar sizi tam anlamıyla tanıdıktan sonra, güvenilir bir dost olarak nitelendirirler.

BALIK
Başkalarına ilham veren ve bilinmeyen hatta mistik konular hakkında çabuk bilgi edinebilen birisiniz. Çevrenizdeki üzücü olaylardan etkilenir, çok derin hislere kapılıp gidersiniz. Savunmasız gördüğünüz kişilere karşı son derece korumacı yaklaşırsınız. Çok anaç veya babacansınız. Özellikler çocuklara karşı  Hatta kendinizden olmayan bir çocuğun sorumluluğunu alabilirsiniz. Bu tavrınız arkadaş seçiminizi olumsuz etkileyebilir. Yardım etme dürtüsüyle zararlı alışkanlıkları olan insanlarla bile arkadaşlık kurabilirsiniz.Güven, gösterişli sayılardan daha önemli olduğu için geniş bir arkadaş çevresine ihtiyacınız yoktur. Popülerliğin yolunuza çıkması ise sizin grup toplantılarına getirdiğiniz yoğunlukla ilgilidir. Sizin derdiniz insanları etkilemek değil, dönüştürmektir. Ana akıntıya dahil olamayan gruplardan etkilendiğinizi farkedebilirsiniz. Sizin işiniz statükoyu desteklemek değil, sorgulamaktır. Amaçlarınız yüzünden feci bir yenilgiye uğrayıp, daha sonra küllerinden doğma yeteneğine sahip olabilirsiniz. Sırtı duvara dayalı kişinin en kuvvetli kişi olması tipik bir Akrepsel durumdur. Her durumda, her şeyiyle yatırım yapanlara en büyük saygıyı duyarsınız. Geride kalan takım arkadaşları sizin eleştrilerinize maruz kalırlar Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizin için duygusal alış-verişte buılunduğunuz, çok kıymetli insanlardır. Her an ve her şartta, ihtiyaçları olduğunda onlara gereken desteği vermekten, yanlarında olmaktan hiç kaçınmazsınız. Eğer bu alanda kontrollü olmazsanız dostlarınız ve arkadaşlarınız tarafından suistimal edilme olasılığınız da yüksektir.

GÜNEŞ lider olabilir, değerinin ve kimlik duygusunun önemli bir kısmını grup ilişkilerinden alabilir
AY evini bir toplantı mekanı olarak da açabilir
VENÜS sosyal ortamlarda kolaylıkla kaynaşır kolaylıkla çok sayıda arkadaş edinir.
MARS futbol kulüpleriyle ilgilenebilir dinamik dürtüsel, doğrudanlık sergileyen kişilerle arkadaş olmaya eğilimli olduğumuzu yansıtabilir. Aynı zamanda bizim sahip olmadığımız, arkadaşlıklar yoluyla karşılamaya çalıştığımız niteliklerimizi gösterebilir. Aynı örneğe dönersek, Mars, kendisini harekete itecek, enerjik arkadaşlara ihtiyaç duyan bir kişiye işaret edebilir. Bu kişi öfkesini Mars özelliklerine sahip arkadaşları kanalıyla deneyimleyebilir. Arkadaşlık kurma biçimimizi yine burada görebiliriz: Mars arkadaşlığa dürtüsel olarak dalar.
SATÜRN sosyal ortamlarda çoğunlukla kendisini geride tutar ve kolaylıkla kaynaşmayı tuhaf bulur ve aptallık olarak niteleyebilir utangaç ve tedbirlidir.gelecekle ilgili olumlu imgeler oluşturmakta zorlanabilir veya hedeflerine giden yolda engel ve blokajlarla karşılaşabilir.
URANÜS astroloji gruplarıyla ilgilidir

NEPTÜN müzik toplulukları, spiritüel ve psişik gruplarla ilgilidir istekleri konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir veya gerçekçi olmayan hedefleri hayal edebilir.

PLUTO arkadaş ortamında sıkıntı kendini ifade etmede zorluklar yaşatabilir içine kapanık bir ruh hali
BİRİNCİ EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ Arkadaşlarınız sizin için çok önemlidir.Genelde hayat yolunuzu erken seçer ve hiçbir mücadeleye tahammül etmeden ilerlersiniz.Zıt açılarda hedefe varmayı diplomasi yoluyla öğrenene kadar, burnunuzun dikine doğru gidersiniz.Arkadaşlarınız hayatınızda önemli rol oynayabilir.
Yönetici Neptün sizi yanlış yola sürükleyecek iyi gün dostlarına karşı dikkatli olmalısınız.
İKİNCİ EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ  Hayatınızın bir döneminde bir arkadaşınızla ortak bir iş yapabilirsiniz.hayatınızı geniş bir organizasyon yoluyla kazanabilirsiniz.Hiç çalışmayan biri de olabilirsiniz.Hükümetle ilgili bir kariyer geliştirebilirsiniz.
ÜÇÜNCÜ EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ  Arkadaşlarınızın çoğunu günlük hayatta karşılaştığınız kimselerden,okuldan ve komşularınızdan seçersiniz. Ters etkiler olmadığı sürece kardeşlerinizle genelde iyi ilişkiler içinde olursunuz.
DÖRDÜNCÜ EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ  Arkadaşlarınız evinizde çok zaman geçirirler yada siz onlara sık sık gidersiniz.Hükümet tarafından size verilen bir evde oturabilirsiniz.Umutlarınız, dilekleriniz ev,mal mülk edinmekle ilgilidir.
BEŞİNCİ EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ  Arkadaşlarınızı gerçekten seversiniz ve bu karşılıklıdır.Amaçlarınız yaratıcı ve eğlence alanlarıyla bağlantılıdır.Çocuklarınız size mutluluk verir.
ALTINCI EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ Çoğunlukla bir yardım organizasyonunda çalışırsınız.Kapasitenizi zamanınızı ve enerjinizi başkaları için kullanarak para kazanırsınız.
YEDİNCİ EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ  Arkadaşlık temeline dayanan bir ilişki kurabileceğiniz bir eş ararsınız.Arkadaşlarınıza sizin için dünyadaki en önemli insanlar olduklarına dair bir izlenim verme yeteneğiniz var.Genelde bir hayır kurumu veya bir organizasyonun temsilcisi olursunuz.
SEKİZİNCİ EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ  Bir arkadaşınızdan iyi bir miras devralabilirsiniz.Ters etkilerde bir dedikodunun kurbanı olabilirsiniz veya en iyi arkadaşlarınızdan olduğunu düşündüğünüz birilerinin iftirasına uğrayabilirsiniz.Kendinizi savunmazsanız istenmeyen yollara sapabilirsiniz.İyi etkilerde arkadaşlarınız size destek verir.Kazanın neden olabileceği bir şekilde yada zamansız ölebilirsiniz.
DOKUZUNCU EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ Genelde arkadaşlarınız yabancı ülkelerden gelenler olabilir yada siz doğduğunuz yerden başka bir yerde yaşayabilirsiniz.Yabancı kültürlerden hoşlanan biri olabilirsiniz.Hukuk yada yönetim uzmanlığı alanlarında eğitim alabilirsiniz
Yönetici Venüs eşinizin akrabaları ile iyi anlaşır onlarla arkadaş gibi geçinirsiniz.
Yönetici Jüpiter eşinizin akrabaları ile iyi anlaşır onlarla arkadaş gibi geçinirsiniz.
ONUNCU EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ  Kariyeriniz bir şekilde hükümetle bağlantılıdır.Kariyerinizde arkadaşlarınızın yardımını alabilirsiniz.Arkadaşlarınızdan çoğu ile kariyeriniz sırasında tanışırsınız.
ONBİRİNCİ EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ Amaçlarınıza ulaşmak için oldukça kararlı olursunuz.Sanat alanında başarılı olursunuz.Oldukça sosyal ve insanları seven birisiniz.
ONİKİNCİ EVDEKİ ONBİRİNCİ YÖNETİCİ  Amaçlarınız ve hedefleriniz tıp alanında,araştırmacı yada sahne arkasında iş görme tarzında bir meslekle ilgilidir.Ters etkilerde arkadaşlarınızı iyi seçemeyebilirsiniz.Onlar sizin pozisyonunuzu kıskanabilirler düşmanların vardır ama fazla değil amaçalrının ideallerinin hepsini başaramazsın bir kısmına ulaşabilirsin kibirli birisindir bu da amaçlarına ulaşmanda sana engel olur

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder